Výmena a vrátenie tovaru

Nie ste si istý, že ste zvolili správnu veľkosť obojku? Nevadí, u nás neriskujete.

 

Tovar môžete vrátiť do dní od doručenia bez uvedenia dôvodu a my Vám vrátime peniaze. K odstúpeniu od kupnej zmluvy môžete využiť formulár, ktorý Vám prišiel e-mailom spoločne s potvrdením objednávky, alebo ho tiež môžete stiahnuť tu.  

Pokiaľ ste tovar zakúpili v našom internetovom obchode ako spotrebiteľ (nemáte na faktúre uvedené IČO). máte v súlade s ustanovením  § 1829 odst. 1 NOZ právo bez udania dôvodu odstúpiť od zmluvy do 14 dní od prevzatia tovaru.

Toto svoje právo môžete využiť vo chvíli, keď vám tovar z nejakého dôvodu nevyhovuje alebo neodpovedá vašim predstavám.

Dôležité body:

  • právo sa vzťahuje iba pre objednávky cez internetový obchod. 
  • na vrátenie máte 14 dní od chvíle, kedy vám tovar bol doručený
  • Tovar nesmie byť použitý alebo poškodený!

Upozorňujeme našich zákazníkov, že tovar vyrobený na zákazku podľa priania spotrebiteľa, nie je možné podľa zákonu uplatniť právo na odstúpenie od kúpnej zmluvy do dní.  


Vrátenie tovaru

POZOR! Pokiaľ sa rozhodnete tovar vrátiť, zašlite nám ho na adresu:

Pro doručení poštou:

Wanted dog s.r.o, P.O.Box 56, 82016 Bratislava, Slovensko

Pro doručení kurýrem společnosti Packeta:

Wanted dog s.r.o, Zelená 2, 900 45 Malinovo, Slovensko

Toto jsou dvě oddělené adresy, které můžete použít podle toho, jaký způsob doručení preferujete.

 

Kedy mi vrátite peniaze

Peniaze za tovar pošleme na váš bankový účet čo najskôr, najneskôr však do 14 dní od odstúpenia od kúpnej zmluvy, nie však skôr, než dôjde k doručeniu vracaného tovaru späť na naše reklamačné oddelanie. Náklady na vrátenie tovaru sú v tomto prípade na strane kupujúceho.

Ako sa počíta lehota 14 dní

Lehota na odstúpenie od zmluvy trvá 14 kalendárnych dní, nie pracovných dní, a začína bežať nasledujúci kalendárny deň po prevzatí tovaru spotrebiteľom (napr. ak si zákazník prevezme tovar v piatok, doba pre odstúpenie sa počíta od soboty vrátane).

Pre dodržanie lehote je rozhodujúce, kedy je odstúpenie od zmluvy odoslané. Lehota pre odstúpenie sa považuje za zachovanú, pokiaľ spotrebiteľ v jej priebehu odošle podnikateľovi oznámenie, že od zmluvy odstupuje.

Čo ak sa tovar pri používaní poškodil?

Tovar môžete vrátiť aj pokiaľ je čiastočne poškodený, v takom prípade však budeme mať právo znížiť vrátenú čiastku o čiastku predstavujúcu zníženie hodnoty vráteného tovaru spôsobenej jeho poškodením.